Uzayzaman Rehberi Platformu canlı webinarlar, paneller ve tamamlayıcı
derslerle ruhsal dünyanızı anlamanızın yöntemini,
kendinizi geliştirebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz algoritmayı
edinebileceğiniz platformdur.img

Kişisel Gelişimin ve Sağlıklı Düşünmenin Temeli

 

Bilgi üretebilmek, üretilen bilgiyi yararlı hale getirebilmek sağlıklı düşünebilmekle olanaklıdır. İletişim ve bilişim teknolojileriyle birlikte hızlanarak artmakta olan bilgi üretimi ve giderek yaygınlaşmakta olan sayısız faydasız bilgi aktarımı yüzünden sağlıklı düşünebilmek giderek zorlaşmaktadır. Ancak varlıklara bütünsellik içinde yaklaşılabildiğinde, yani kendimizi ve çevremizi oluşturan unsurları birbiriyle bütünsellik oluşturacak şekilde ilişkilendirebildiğimizde kendimizi giderek çağımızın en büyük sorununa dönüşen olumsuzluğun üstesinden gelebiliriz. Bu ilişkilendirme tıpkı bir bilgi kalkanı gibi, zihnimizi meşgul etmeyecek ve zihnimizin verimliliğini olumsuz etkilemeyecek bir görev yapabilir.           

Devamını Oku...


Dünden Bugüne Felsefe ve Felsefi Sağaltım

 

Yazılı tarihi itibarıyla 2500 yıl öncesine kadar giden Felsefe Tarihi, dar anlamda felsefenin ve filozofların tarihi gibi görünse de esasında bütün bilimlerin, bilim insanlarının tarihini ifade eder. İnsanlığın hakikati her alanda arayışı, her alandaki bilginin aranması anlamına gelir. Felsefe, bilgi ve hakikat sevgisinin ifadesi olarak, insanlığın bilgiyi aramasının yöntemli disiplinidir. XIX. Yüzyıla kadar bütün bilimler felsefenin çatısı altında bulunuyordu ve bu ayrılık yaklaşık yüzyıl sürdü...

Devamını Oku...


Yapay Zekâ Gelişmelerini Yeni Bir Algoritmayla Karşılamak

21. yüzyıl ve sonrası için gençlerimizin geleceğini özellikle eğitim sisteminin şekli ve içeriğine ilişkin değişiklikler, gelişmeler belirleyecektir. Dünyada ve ülkemizde Yapay Zekâ çalışmaları, araştırmaları daha da hızlanmakta; böylece Yapay Zekâ gittikçe kısalan gelişme aşamalarıyla katlanarak hayatımızın hemen her yönüne girmektedir. Zarar-ziyan hesabı ayrıca yapılabilir, neler getirir, neler götürür şimdiden bazı değerlendirmeler yapılmaktadır. Ancak çok emin olduğumuz şey, Yapay Zekâ konusundaki araştırma ve gelişmelerin önü alınamaz bir şekilde sürmesidir ve insanlar bu gelişmeler karşısında nasıl bir konum alacakları konusunda belirsizlik olduğunu düşünmektedir.

Devamını Oku...


Eğitimlerimiz


Videolar


Duyurular

img

Uzayzaman Rehberi Lise Eğitimleri Başladı

Serik Çözüm Anadolu Okullarıyla Uzayzaman Platformundaki ilk ders başladı.

img

Uzayzaman Rehberi Lise Öğrencileriyle Buluşmaya Devam Ediyor

Uzayzaman Rehberi liseli öğrencilere tanıtılmaya devam ediyor.

img

Uzayzaman Rehberi Lise Öğrencileriyle Buluşuyor

Uzayzaman Rehberi liseli öğrencilere tanıtılmaya başlandı   

İletişim